ABC zdrowia

Zdrowie, to jak mawiał klasyk „nasza największa cnota”. Nie bez kozery na jego temat powstało wiele pieśni, fraszek oraz innych utworów literackich. W dzisiejszych, zabieganych czasach, również warto pamiętać o własnym zdrowiu i nie tylko wspomagać się środkami farmaceutycznymi, ale również naturalnymi sposobami. W działaniu, chętnie pomoże poniżej umieszczone ABC medycyny i zdrowia.

A jak aktywizacja
Bez względu na wykształcenie, wykonywany zawód, a także wagę, wzrost oraz wiek- zawsze możemy coś w swoim życiu zmienić. Trwająca wiosna oraz nadchodzące lato to najlepsze pory na rozpoczęcie nowych aktywności.

Po zimowym obżarstwie oraz zaleganiu na kanapie, dobrym pomysłem będzie korzystanie z świeżego powietrza. Aktywność ta przyjąć może wiele form, m.in. spaceru z psem czy dziećmi. Dla osób ceniących sobie wygodę, świetnym rozwiązaniem jest kupno karnetu na siłownię lub też klub fitness.

B jak bogactwo witamin
Warzywa i owoce powinniśmy spożywać minimum 5 razy dziennie. Każda z porcji zgodnie z zaleceniami złożona powinna być zarówno z warzyw jak i owoców. Wiosna i lato to okres tzw. nowalijek oraz soczystych owoców.

Z dobrodziejstw natury możemy korzystać na różne sposoby. Koktajle, smoothie, soki owocowe oraz ich warzywne odpowiedniki, nigdy nie smakują tak dobrze jak właśnie teraz. Lato zamknąć można również w słoiku i butelce, poprzez stworzenie różnego typu przetworów- może i Ty w tym roku się skusisz?

C jak cudowne życie
Nic nie napędza tak do działania jak motywacja w postaci efektów. Zgubiony kilogram? Świetnie, trenuj dalej. Odmieniona fryzura wzbudziła wśród koleżanek zachwyt? Tak trzymaj!

Motywatorami mogą być także filmy i wpisy umieszczane przez blogerów w sieci. Wypowiadane przez nich słowa oddziałują na naszą wyobraźnię, dzięki czemu chętniej podejmujemy nowe aktywności.