Z wizytą u ortopedy – na NFZ, czy prywatnie?

Potrzebujesz wsparcia ze strony ortopedy? Zastanawiasz się, czy wybór powinien paść na prywatny gabinet ortopedyczny, czy też na przyjmujący w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Nasz tekst może ułatwić Ci podjęcie decyzji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Wizyta u ortopedy na NFZ

Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego oraz odprowadzanie stosownych składek sprawia, że każdy z nas może liczyć na podstawową opiekę medyczną. Na pierwszy rzut oka można wnioskować, że składać się na nią będzie także wsparcie fachowców i nie będzie trudności, by ortopeda udzielił nam konsultacji.

Niestety, gdy będziemy chcieli zapisać się na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, to może spotkać nas wielkie rozczarowanie, ponieważ kolejki do ortopedy są tak długie, że zwykle trzeba czekać nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Jeśli nasz przypadek nie jest pilny, to możemy poczekać, ale jeśli chcemy szybko skorzystać z pomocy specjalisty, to już musimy myśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Wizyta u prywatnego ortopedy

Prywatne gabinety ortopedyczne tworzą się z myślą o pacjentach. Dlatego zawsze do swojej dyspozycji mamy sztab wykwalifikowanych osób, które dysponują szeroką wiedzą, doświadczeniem oraz odpowiednimi umiejętności. W pracy korzystają też z najlepszych sprzętów do diagnostyki i leczenia, a także z technik, które zapewniają szybki powrót do zdrowia. Czas oczekiwania na wizytę w takim gabinecie to kilka godzin lub kilka dni, więc możemy liczyć na szybką wizytę.

Oczywiście prywatne placówki ortopedyczne nie działają za darmo, więc jeśli postanowimy skorzystać z ich wsparcia, to będą nas czekać dodatkowe koszty. Jednak profesjonalne punkty starają się sprostać oczekiwaniom wszystkich pacjentów, w tym również tych najbardziej wymagających. Dlatego zawsze możemy liczyć na wysoką jakość usług ze strony wykwalifikowanego ortopedy i to w naprawdę przystępnych stawkach.

Dowiedz się więcej na Mamiclinic.pl.

Gdzie zgłosić się po pomoc? Do ortopedy na NFZ, czy prywatnie?

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas, ale widać, że to wsparcie prywatnego gabinetu ortopedycznego może okazać się o wiele lepszym wyborem. Wszystko dlatego, że to właśnie tutaj można liczyć na wsparcie wykwalifikowanych osób, które mogą się nami zająć od ręki. Dysponują nie tylko szeroką wiedzą, ale także praktyką i najlepszym sprzętem do diagnostyki, czy leczenia. Nawet ich cennik nie bywa wygórowany i wystarczy postawić na wsparcie najlepszych gabinetów ortopedycznych, a przekonamy się o tym osobiście.