ABC zdrowego stylu życia

Każda dziedzina życia, w tym również medycyna posiada swoje zasady, które określić można ogólnie mianem abecadła. Proste zalecania, dzięki którym życie staje się prostsze- to marzenie niejednego człowieka. Przedstawione poniżej ABC medycyny i zdrowego stylu życia to zbiór kilku zasad ułatwiających codzienne trudy.

A jak aktywny tryb życia

Regularna aktywność fizyczna, nie tylko pozwoli na pozbycie się nadprogramowych kilogramów, ale wpłynie również na stan zdrowia psychicznego. W czasie wysiłku mózg bombardowany jest m.in przez serotoninę i endorfiny, które potocznie nazywane są hormonami szczęścia. Ich stały dopływ do ośrodkowego układu nerwowego pozytywnie wpływa na samopoczucie.

B jak brak konserwantów i „ulepszaczy”

Wysoko przetworzona żywność to znak rozpoznawczy naszych czasów. Dodawane do wielu produktów żywnościowych konserwanty oraz tzw. polepszacze smaku to chemiczne trucizny negatywnie oddziałujące na organizm ludzki.

Zbilansowana dieta, oparta na owocach i warzywach, a także kaszach oraz chudym mięsie i nabiale to klucz do sukcesu. Dostarczanie organizmowi, stałej ilości witamin i minerałów pozwala na utrzymanie równowagi metabolicznej, która jest szczególnie ważna dla kobiet w wieku rozrodczym.

C jak cieszenie się życiem

Radość to aktualnie jedna z rzadziej odczuwanych emocji. Pełni stresu, nawarstwiających się problemów i obowiązków, rzadko mamy możliwość odetchnięcia pełną piersią i powiedzenia sobie, że „wszystko jest OK!”. Prowadzenie tzw. dziennika uwagi, to pierwszy krok do lepszego samopoczucia i poznania własnej wartości. Może najlepiej wprowadzić zmiany już dziś? W końcu szalejąca za oknem wiosna, to doskonały motywator zmian.