Suplementacja na wypadek choroby stawów

Bóle stawów mogą być efektem wielu różnych przypadłości, ale nie tylko. Naturalnym jest, że stawy mogą boleć bezpośrednio po wysiłku fizycznym – czy będzie to normalne uprawianie sportu czy też ciężka, codzienna praca fizyczna. Taki ból stawów o charakterze przeciążeniowym przeważnie ustępuje stosunkowo szybko – zwłaszcza, jeśli zastosuje się odpowiednie metody jak zimne okłady i odpoczynek. Najlepiej sprawdzają się przy takich urazach żele i maści do stosowania miejscowego, o charakterze przeciwbólowym i przeciwzapalnym – koją one natychmiast, ale dają także mylne wrażenie, że staw został w pełni przywrócony do swojej pełnej sprawności, co na pewno nie jest prawdą.

Zupełnie inaczej działa natomiast suplement na ból stawów, który z pewnością nie przyniesie natychmiastowej ulgi po urazie czy kontuzji stawu. W przypadku skręcenia stawu kolanowego albo skokowego takie suplement na ból stawów nie przyniósłby na pewno ulgi i nie uśnieżyłby bólu nawet w najmniejszym stopniu. Z całą pewnością jednak suplementacja ma inne zadania do spełnienia – to przede wszystkim dostarczenie organizmowi mikroelementów i substancji odżywczych, które występują w niedoborze i przekładają się chociażby na mniejszą produkcję mazi stawowej.

Niektóre suplementy mogą oczywiście być bardzo tanie i wykonane z tylko kilku aktywnych substancji, w dodatku nie najwyższej czystości i próby biologicznej. Zawsze warto zainwestować w suplement na ból stawów sprawdzonego pochodzenia, korzystający z surowców i półproduktów ekologicznych, w pełni certyfikowanych i oznaczonych. Ich skład jest bardzo bogaty w liczne substancje pomocnicze, przekładające się na lepsze wchłanianie czy opóźnione uwalnianie substancji, jak chociażby kwas hialuronowy.