Kiedy wkładki ortopedyczne dla dziecka są niezbędne?

Prawidłowy rozwój malucha gwarantuje mu dobre zdrowie w przyszłości. Rodzice powinni więc pilnować wielu kwestii związanych z postawą dziecka, jego odżywianiem, czy ruchem fizycznym. Kiedy pojawia się podejrzenie koślawienia stópek lub innej ich wady, najlepiej niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty. Ortopeda najprawdopodobniej zaproponuje w takiej sytuacji wkładki ortopedyczne dla dzieci, dzięki którym będzie można szybko i skutecznie taką wadę zniwelować.

Jakie wkładki ortopedyczne wybrać?

Rodzice niekiedy wzbraniają się przed wkładkami, ponieważ zależy im na ładnym wyglądzie dziecka oraz modnych butach. W takim wieku, lepiej skupić się jednak na zdrowiu i zdecydować na zalecane wkładki ortopedyczne dla dzieci. Specjalista z pewnością dopasuje odpowiednie wkładki po wykonaniu badań. Jakie jeszcze mogą być jego zalecenia?

  • zakup ortopedycznych kapci ze specjalną wkładką do domu,
  • uczestnictwo w fizjoterapii,
  • wykonywanie ćwiczeń w warunkach domowych.

Im częściej dziecko ćwiczy stópki, tym szybciej może zniwelować swoją wadę i cieszyć się już normalnym obuwiem.

Gdzie można dopasować wkładki ortopedyczne dla dzieci?

W każdym mieście działają sklepy medyczne i specjalistyczne, które zajmują się dopasowywaniem wkładek. Najlepiej, jeśli zadanie to powierzone jest fizjoterapeucie, ponieważ on może skorzystać ze swojego doświadczenia i zaprojektować idealne wkładki. Najczęściej wykonuje się je ręcznie, aby były doskonale dopasowane do konkretnej stopy i korygowały jej wadę.