Jakie wkładki ortopedyczne wybrać?

Wkładki ortopedyczne do butów mają za zadanie korygować ustawienie stóp, wspierać pracę kolan oraz kręgosłupa. Zmniejszają również zmęczenie nóg korygując wady postawy. Jak zatem wybrać w tym przypadku dobrze? Warto pamiętać, że wkładki ortopedyczne znacznie podnoszą jakość życia. Dzięki nim można zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ból kolan, bioder czy stóp.

Są też niezbędne podczas leczenia niektórych chorób ortopedycznych. Aby wybrać dobrze warto wcześniej wykonać badanie podoskopowe w gabinecie podologicznym. W tym celu wystarczy stanąć na specjalnie podświetlonej płycie.

Kiedy wada jest duża, konieczne jest wykonanie wkładek ortopedycznych na zamówienie. Wcześniej trzeba jeszcze zrobić wycisk stopy. Jednak w przypadku niewielkiej wady można postawić na gotowe już wkładki profilaktyczne, które nie poprawiają ustawienia stóp, ale podnoszą komfort chodzenia.

Co ciekawe, buty dobiera się do wkładek. Wkładki korygują układ kości, dlatego warto je stosować przede wszystkim u dzieci i młodzieży. W okresie wzrostu można bowiem jeszcze wpłynąć na koślawość, lordozę czy szpotawość kolan. Polecamy Podiomed – to sprawdzone produktu. U osób dorosłych niestety jest to często już niemożliwe. U nich wkładki zmniejszają ból i to jest ich główne zadanie.