Jak można walczyć z prezbiopią?

Każdego dnia do gabinetów okulistycznych trafiają pacjenci, którzy mają problemy z widzeniem rzeczy znajdujących się w niedużej odległości od ich oczu. Najczęściej obserwują oni problem z czytaniem, a litery stają się niewyraźne i zamazane. Taka wada wzroku to prezbiopia i dotyka ona ogromną ilość osób w średnim wieku. Najczęściej pojawia się w okolicach czterdziestego roku życia. Na szczęście, można z nią żyć i skutecznie ją eliminować.

Specjalne okulary do czytania

Wady takie jak prezbiopia są wyjątkowe uciążliwe dla pacjentów, ponieważ problem z widzeniem pojawia się jedynie w określonych sytuacjach. Okulary korekcyjne nie są więc niezbędne przez cały dzień, a korzysta się z nich jedynie na wypadek potrzeby. Wielu pacjentów traktuje je jako okulary do czytania. Warto nosić je przy sobie, ponieważ mogą okazać się przydatne w banku, urzędzie, czy w sklepie.

Więcej dowiesz się na https://www.mojepierwszesoczewki.pl/co-to-jest-prezbiopia-starczowzrocznosc.

Soczewki kontaktowe dla prezbiopów

Osoby cierpiące na prezbiopię często nie są zadowolone z konieczności stosowania okularów korekcyjnych. Na szczęście, można zdecydować się również na rozwiązanie znacznie wygodniejsze – specjalne soczewki kontaktowe. Najlepiej, jeśli zostaną one dopasowane przez specjalistę, który dobrze oceni wadę wzroku i ich moc.