Czym stomatolodzy wyrywają zęby?

Praktycznie każdy ma za sobą doświadczenia z dentystą. Mogą one być mniej, lub bardziej traumatyczne, ale raczej nigdy nie należą do przyjemnych. Najgorzej wizyty u stomatologa wspominają osoby, które mają za sobą wyrywanie zębów. Niestety jest to dość bolesne i wymaga od dentysty pewnego doświadczenia. Jeśli takowego nie posiada, to proces usuwania zęba może być bardzo bolesny. Nierzadko zdarza się, że zęby nie są idealnie proste, a to oznacza jeszcze większe kłopoty z wyrwaniem zęba. Niezbędne do tego są specjalistyczne narzędzia stomatologiczne, bez których trudno by było wyrwać ząb bezpiecznie i bez szwanku na zdrowiu pacjenta.

Narzędzia stomatologiczne do wyrywania zębów

Niektóre osoby chcące uniknąć wizyty u stomatologa zastanawiają się, czy można obyć się bez specjalistycznych narzędzi do usuwania zębów. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przez wieki medycy radzili sobie bardzo archaicznymi i mało precyzyjnymi narzędziami, ale zazwyczaj kończyło się to ogromnym bólem sprawianym pacjentowi, a także licznymi problemami z infekcjami, oraz uszkodzeniem szczęki. Aktualnie stosuje się dedykowane, specjalistyczne narzędzia, które pozwalają na precyzyjne dostanie się do zęba i podważenia go. Są one stosunkowo łatwe w użytku i nieporównywalnie bardziej bezpieczne od improwizowanych metod wyrywania zębów, które stosuje się, nie posiadając pod ręką odpowiedniego sprzętu.

Jak usuwa się zęby? Jako że każdy rodzaj zęba jest nieco inaczej zbudowany, do usuwania ich stosuje się zróżnicowane narzędzia. Zęby przednie mają określone rodzaje szczypiec, podczas gdy tak zwane ósemki lub siódemki są wyrywane zupełnie innymi szczypcami. Każdy z rodzajów jest zaprojektowany tak, aby pasował anatomicznie to budowy zęba i pozwolił na wygodne chwycenie i podważenie go w taki sposób, by nie uszkodzić szczęki pacjenta. Tego rodzaju narzędzia sprzedaje się w sklepach specjalistycznych dla dentystów i występują one w kilku rodzajach, a każdy z nich może i tak nieco różnić się budową.

Koniecznie odwiedź stronę: https://chirmed.pl/