Czy kurs samoobrony dla dzieci to dobry pomysł?

Czy kurs samoobrony dla dzieci to jest dobry pomysł? Czy wysyłanie małego człowieka, który powinien skupiać się na czerpaniu radości z życia i poznawanie jego dobrych, jasnych stron to właściwa droga? Ten mały człowiek dopiero co odrósł od ziemi, nauczył się chodzić, mówić. A tu pomysł by nauczył się walczyć: bronić i atakować.

Dlaczego warto uczęszczać na kurs samoobrony dla dzieci?

Chociaż kurs samoobrony dla dzieci wydaje się trochę abstrakcyjnym pomysłem, czymś, co na pierwszy rzut oka może przerosnąć możliwości dziecka. To jest to dobra inwestycja, która będzie owocować w przyszłości. Taki dobrze zaplanowany i poprowadzony trening pozwoli zbudować pewność siebie, wiarę we własne możliwości oraz doskonale wpłynie na koordynację ruchową. Trening samoobrony uczy nie tylko jak się bronić w przypadku agresji, ale w wielu przypadkach wpaja podstawowe zasady jak takich sytuacji unikać. Dodatkowo wyuczony spokój i wiara we własne możliwości niejednokrotnie pozwoli uspokoić potencjalnego napastnika.

W jakim wieku zapisać dziecko na kurs samoobrony dla dzieci?

Im wcześniej, tym lepiej już 5, 6-letnie dziecko może uczęszczać na kurs samoobrony dla dzieci. W co lepszych przedszkolach jest to opcja dostępna w ramach zajęć przedszkolnych. Jest to doskonały sposób na rozwój dziecka przez naukę nowych umiejętności. Takie kursy uczą przez zabawę, dzięki temu są bardzo efektywne. Jakie profity daje kurs samoobrony dla dzieci? Lepszą koordynację ruchową, poprawę postawy, umiejętność rozgrzewki, czy zwiększona giętkość i rozciągliwość kończyn. Oprócz tego taki trening ma niebagatelny wpływ na umysł młodej istoty, człowieka. Po takim kursie nabywa on większej pewności siebie i potrafi lepiej szacować potencjalne ryzyko.