Za parkowanie w Gorlicach można już płacić komórką

04 październik 2016 Autor:  Łukasz Bardyszewski

SkyCash, system płatności przez komórkę, rozszerzył zakres usług dostępnych w Gorlicach. Od teraz za pomocą darmowej aplikacji można nie tylko kupować bilety komunikacji miejskiej, ale także dokonywać płatności za parkowanie. Dzięki rozwiązaniu kierowcy mogą płacić tylko za realny czas parkowania i zdalnie przedłużać postój.

Dostępna w SkyCash usługa mobiParking pozwala na dokonywanie płatności za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych. Jej użytkownicy nie muszą borykać się z takimi utrapieniami, jak odliczanie drobnych, szukanie parkometru czy konieczność wracania do pojazdu tylko po to, żeby włożyć za szybę bilet parkingowy. Dużym udogodnieniem dla kierowców jest też możliwość zdalnego przedłużania parkowania. Eliminuje to potrzebę przewidywania czasu postoju i wracania do samochodu w celu dokonania dodatkowej płatności, np. podczas przeciągających się zakupów czy służbowego spotkania. Rozwiązanie jest dostępne w ponad 40 innych miastach, m.in. we Krakowie, Rzeszowie, Tarnowie, Jaśle, Wrocławiu i Warszawie.

Żeby opłacić postój, wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, otworzyć zakładkę mobiParking i wybrać jedną z trzech metod parkowania: na czas, za kwotę lub Start/Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie. Teraz wystarczy wybrać strefę parkowania i zatwierdzić operację dotykając przycisku “Rozpocznij parkowanie”. Należność za postój jest pobierana z przedpłaconego konta, które można zasilić na wiele sposobów, w tym natychmiastowo, za pomocą podłączonej do SkyCash karty płatniczej lub usługi Przelewy24. Kierowcy mogą płacić za parkowanie także przy użyciu wiadomości SMS oraz szybkich kodów (USSD i IVR).

Przed rozpoczęciem korzystania z mobiParking należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem. Można go otrzymać w biurze OSiR Gorlice, przy ul. Sportowej 2. Identyfikator jest dostępny także w formie pliku do wydruku, który można pobrać ze strony internetowej SkyCash.

Mobilne płatności za parkowanie to już kolejna usługa SkyCash dostępna w Gorlicach, gdzie od 2013 roku mieszkańcy mogą nabywać za pomocą aplikacji bilety komunikacji miejskiej. SkyCash to także wygodny sposób na kupowanie telefonem biletów kolejowych (w tym Przewozów Regionalnych i PKP Intercity), szybkie przelewy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, płatności za domowe rachunki czy zakup ubezpieczeń turystycznych.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami. Inny sposób to wpisanie  w mobilnej przeglądarce internetowej adresu m.skycash.com lub wysłanie SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).


***

SkyCash

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w kilkudziesięciu polskich miastach. Aplikacja umożliwia także kupowanie biletów kolejowych większości polskich przewoźników, w tym PKP Intercity i Przewozów Regionalnych, jak również zakup biletów do kina, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatności za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. W 2014 roku, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została natomiast uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers. W październiku 2015 r. firma zajęła pierwsze miejsce w Polsce oraz drugie w Europie w Deloitte Technology Fast 50 - rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej. Sukces został powtórzony w rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA, gdzie SkyCash uplasował się na 46 miejscu, zajmując jednocześnie najwyższą pozycję spośród wszystkich polskich spółek, które znalazły się w zestawieniu. W marcu 2016 r. Tomasz Krajewski, prezes spółki, znalazł się na drugim miejscu w przygotowanym przez magazyn Brief rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie. SkyCash został też nominowany do tegorocznej edycji programu Najwyższa Jakość Quality International.

 

Linki

Top
Używamy cookies, aby poprawić naszą stronę internetową. Korzystając z tej strony internetowej, dajesz zgodę używanie plików cookie. More details…