„Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” — debata lokalna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach pt. O tym, co nas łączy — w bibliotekach

12 maj 2017 Autor:  Bartłomiej Kiełtyka

To, co nas łączy, jest większe od tego, co nas dzieli — z takiego założenia wychodzą organizatorzy debat lokalnych, które w dniach 15–21 maja 2017 r. odbędą się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

Debata jest częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności.


Do udziału w projekcie została zaproszona także Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach. „Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są one nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, lecz także przestrzenią spotkań — tak potrzebnych w mniejszych miejscowościach. Już trzecia taka debata w naszej bibliotece odbędzie się 16 maja 2017 r. (wtorek) w godz. 11.00–15.00 w sali Pod Sową MBP. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele samorządu, reprezentanci lokalnych instytucji i organizacji, a także mieszkańcy” — mówi Joanna Kalisz-Dziki, p.o. Dyrektora MBP w Gorlicach.


Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na Kongresie Obywatelskim, który się odbędzie w listopadzie 2017 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie, który objął honorowy patronat nad projektem. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.


Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego, który od 10 lat jest miejscem spotkania, wymiany refleksji i dyskusji między Polakami. Kongres to prestiżowe przedsięwzięcie, które angażuje znanych i cenionych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, społeczeństwa obywatelskiego czy biznesu. W debatach uczestniczyli m.in.: Ewa Błaszczyk, Jan Englert, Lech Wałęsa, s. Małgorzata Chmielewska, Rafał Sonik czy Jacek Żakowski.


Relację z zeszłorocznej debaty znajdziecie na www.mbp.gorlice.pl.
Więcej o projekcie: www.kongresobywatelski.pl, zakładka: Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej.

 

Linki

Top
Używamy cookies, aby poprawić naszą stronę internetową. Korzystając z tej strony internetowej, dajesz zgodę używanie plików cookie. More details…