Pociągiem retro na Dni Gorlic oraz Święto 3 Maja w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej

03 maj 2017
Autor:  Łukasz Wideł

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizujemy w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.
3 maja zabytkowy pociąg wyruszy na Sądecczyznę. Przemierzy trasę dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej z Nowego Sącza do Biecza i Gorlic. Celem podróży będzie udział w plenerowej imprezie miejskiej z okazji Dni Gorlic a także udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja i zwiedzanie historycznych atrakcji miasta Biecza.
W programie atrakcji przewidziano również m.in. występy muzyczne w pociągu i na stacjach Grybów i Gorlice Zagórzany, degustację dań kuchni regionalnej, zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego. Ponadto, przed odjazdem pociągu, na stacji kolejowej w Nowym Sączu będzie można zwiedzić wystawę fotograficzną pt. Skarby Małopolski.

Skład pociągu zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów typu oraz Bi z lat 1925-1930 oraz Bhuxz z 1939 roku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów. Pociąg odjeżdża z Nowego Sącza o 9:18 i zatrzyma się w Grybowie (10:08), Stróżach (10:33), Gorlicach Zagórzanach (11:10), Gorlicach (12:07 oraz 15:50), Bieczu (między 13:00 a 15:30)  - będzie możliwość zwiedzenia składu pociągu oraz otrzymania gadżetów i upominków.

 

Linki

Top
Używamy cookies, aby poprawić naszą stronę internetową. Korzystając z tej strony internetowej, dajesz zgodę używanie plików cookie. More details…