KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ - RELACJA

23 kwiecień 2017 Autor:  Elwira Latasiewicz

W dniu 10 kwietnia br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną wraz z wręczeniem dyplomów i nagród jego laureatom.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.
Jego celem jest zachowanie elementów twórczości ludowej, rozbudzenie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną oraz pełniejsze poznanie form kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży.
Prace na konkurs złożyło 225 uczniów z 26 placówek oświatowych.

Komisja w składzie:
Leszek Brzozowski; muzealnik, kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.
Anna Nowacka; kustosz muzealny, długoletni pracownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach
Magdalena Rak; plastyk z Gorlickiego Centrum Kultury
po obejrzeniu prac dostarczonych na konkurs dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców.

W kategorii Szkół Podstawowych klas I – III:
I miejsce zajęły:
Patrycja Sikora (ZSP Libusza)
Weronika Mituś ( SP Lipinki )

II miejsce zajęli:
Weronika Masłowska ( MZS nr 1 Gorlice )
Sebastian Ludwin ( ZS Kryg )

III miejsce zajęli:
Julia Woźniak ( MZS nr 1 Gorlice )
Leon Szewczyk (ZSP Libusza )
Paulina Matusik ( SP Stróżówka )


Wyróżnienia otrzymali:
Izabela Dziadzio (SP Uście Gorlickie )
Zuzanna Stec ( SP Moszczenica )
Bartosz Waląg ( SP Moszczenica)
Łukasz Myśliwy ( SP Moszczenica )
Dominika Pyzik ( SP Moszczenica )
Klaudia Burek ( SP Moszczenica )

W kategorii Szkół Podstawowych klas IV – VI:
I miejsce zajęli:
Magdalena Pelc (ZS Dominikowice)
Magdalena Wilczkiewicz ( ZS Dominikowice )
Dominik Job ( ZS nr 1 Bobowa )

II miejsce zajęły:
Katarzyna Fiega ( ZSP Binarowa )
Anna Kurcab ( ZSP Binarowa)
Zuzanna Bigos ( SP Pagorzyna )

III miejsce zajęli:
Gabriela Puścizna ( ZS Dominikowice )
Adriana Wójcikiewicz ( SP Lipinki )

Wyróżnienia otrzymali:
Bartosz Dusza ( SP Sękowa )
Weronika Miarecka ( ZS Dominikowice )
Karol Kuczaj ( SP Pagorzyna )
Oliwia Gajecka  ( Ośrodek Kultury Gminy Gorlice – filia Kwiatonowice )

 

3. W kategorii Gimnazjów:
I miejsce zajęli:
Albert Szymczyk  ( ZS Dominikowice )
Aleksandra Sendecka ( ZSP Binarowa )
Zofia Kosiba ( ZS nr 1 Biecz  )


II miejsce zajęła:
Gabriela Wójcikiewicz ( Gimnazjum Lipinki )

III miejsce zajęła:
Julia Mikrut ( ZS nr 1 Biecz )
Kinga Bara ( ZS nr 1 Bobowa )

Wyróżnienia otrzymały:
Justyna Bogdan  ( ZS Dominikowice )
Klaudia Skrypak ( ZS Uście Gorlickie )
Gabriela Sendecka ( ZSP Binarowa )
Martyna Jeleń ( ZS nr 1 Biecz )
Klaudia Budziak (ZS nr 1 Biecz )

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych:
 Pierwsze miejsce zajęli :
Maciek Górniak ( ZS Centrum Kształcenia  Rolniczego Hańczowa )
Dariusz Królczyk ( ZS Centrum Kształcenia  Rolniczego Hańczowa )
Anna Truchan ( ZS Centrum Kształcenia  Rolniczego Hańczowa )

II miejsce zajęli:
Małgorzata Gawlik (ZSZ Bobowa )
Wojciech Mazur ( ZSZ Bobowa )
 
Wyróżnienia otrzymały:
Ewelina Mroczka ( ZST Gorlice )
Agnieszka Bolech ( ZS Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa )

W trakcie obrad komisja zwróciła szczególną uwagę na własnoręczność wykonania pisanek, nawiązanie do tradycji w regionie i walory artystyczne.
Organizatorzy oraz  Jury składają serdeczne podziękowania opiekunom
i wychowawcom za przekaz i popularyzację tradycji świąt Wielkanocnych wśród dzieci i młodzieży oraz wychowanie młodego pokolenia w poszanowaniu tradycji.

 

Top
Używamy cookies, aby poprawić naszą stronę internetową. Korzystając z tej strony internetowej, dajesz zgodę używanie plików cookie. More details…