Biuro poselskie - Komunikat dot. Konkursu Historycznego "Konstytucja 3 Maja - Czasy Stanisławowskie"

06 maj 2017
Autor:  Aneta Galas Waląg

W poniedziałek 8 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Miejskim Zespole Szkół Nr 4 w Gorlicach odbędzie się organizowany przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś finał IX edycji konkursu historycznego „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”. Tegoroczny konkurs objął swoim zasięgiem całe województwo małopolskie i uzyskał honorowy patronat Marszałka Sejmu RP Pana Marka Kuchcińskiego.


Współorganizatorami są Kuratorium Oświaty w Krakowie, Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Gorlicach, Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Gorlickiego Tomasz Płatek oraz Radny Rady Miasta Gorlice Adam Piechowicz.

Jak co roku dla wszystkich uczestników gorlickiego konkursu przewidziane są upominki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma od organizatorów drożdżówkę i butelkę wody mineralnej od spółki Uzdrowisko „Wysowa”.

Nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest wyjazd do Brukseli, a dla kolejnych czterech zespołów ufundowany przez Poseł Barbarę Bartuś oraz radnego Tomasza Płatka dwudniowy wyjazd do Warszawy. Nagrody rzeczowe ufundował też Pan Marszałek Marek Kuchciński.

Ponadto po raz drugi w organizację konkursów włączyła się  Fundacja Sądecka i decyzją Pana Zygmunta Berdychowskiego dla ucznia, który indywidualnie z testów uzyska największą ilość punktów, przewidziane jest roczne stypendium z Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków.

W trakcie sprawdzania testów i oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu, dla uczestników przewidziane jest spotkanie z Panem Kajetanem Rajskim., który na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś przyjedzie do Gorlic z Krakowa.

Kajetan Rajski to student prawa i teologii, dziennikarz, publicysta. Autor wielu książek, m.in. dwutomowej publikacji „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” i redaktor naczelny kwartalnika "Wyklęci". Za prowadzoną działalność odznaczony został Medalem Ignacego Jana Paderewskiego przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce oraz „za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania historii Polski” Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Linki

Top
Używamy cookies, aby poprawić naszą stronę internetową. Korzystając z tej strony internetowej, dajesz zgodę używanie plików cookie. More details…