Z ostatniej chwili
Ocalić od zapomnienia - środa, 17, wrzesień 2014 20:42
Zaciągnęliśmy zobowiązanie - środa, 17, wrzesień 2014 20:37
Odbiory w toku - środa, 17, wrzesień 2014 20:07
09/21 Bądźcie z nami na Pikniku - wtorek, 16, wrzesień 2014 22:12
Memoriał Maksia - wtorek, 16, wrzesień 2014 22:02
Ocalić od zapomnienia
Last Updated on Wrz 17 2014

Ocalić od zapomnienia

„Katyń...ocalić od zapomnienia” pod takim hasłem w Zespole Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach odbyło się seminarium poświęcone rocznicy zbrodni katyńskiej oraz agresji ZSRR na Polskę.
Zaciągnęliśmy zobowiązanie
Last Updated on Wrz 17 2014

Zaciągnęliśmy zobowiązanie

Powiat gorlicki uczcił ofiary agresji Związku Radzieckiego na Polskę. W 75 rocznicę tych tragicznych wydarzeń, na wspólną modlitwę za ojczyznę, na chwilę zadumy i wspomnień pod Krzyżem Katyńskim przybyli: Kombatanci, Sybiracy,...
Odbiory w toku
Last Updated on Wrz 17 2014

Odbiory w toku

Zakończyły się lub kończą niektóre prace inwestycyjne i remontowe prowadzone zarówno w centrum, jak i na obrzeżach Gorlic.
Memoriał Maksia
Last Updated on Wrz 16 2014

Memoriał Maksia

W niedzielę 14 września na stadionie OSiR w Gorlicach odbył się V Piłkarski Memoriał Dzieci im. Maksymiliana Kumorkiewicza.
Promocja na Podpromiu
Last Updated on Wrz 16 2014

Promocja na Podpromiu

W dniach 13 - 14 września Miasto Gorlice było reprezentowane na międzynarodowych targach w Rzeszowie, w ramach „III Alpejsko-Karpackiego Forum Współpracy”.
Pora na rezonans
Last Updated on Wrz 16 2014

Pora na rezonans

Większe i najnowocześniejsze możliwości diagnostyczne – to cel jaki przyświecał dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach i powiatowemu samorządowi w zabiegach o utworzenie w szpitalu Pracowni Rezonansu Magnetycznego.
Orły Agrobiznesu
Last Updated on Wrz 13 2014

Orły Agrobiznesu

Iwona Rudek i Witold Grab wspólwłaściciele Firmy Polskie Piekarnie z Libuszy odebrali w Warszawie nagrodę Orła Agrobiznesu. Równocześnie nagrodę Srebrnego Promotora Orłów Agrobiznesu otrzymał starosta Mirosław...
Cicha nawierzchnia
Last Updated on Wrz 13 2014

Cicha nawierzchnia

Kończą się już prace przy remoncie nawierzchni ulic Dukielskiej i  Sienkiewicza – modernizacji prowadzonej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Gorliczanie na rzecz Jasia
Last Updated on Wrz 10 2014

Gorliczanie na rzecz Jasia

W pierwszą niedzielę września 2014 r. na Stadionie OSiR w Gorlicach odbył się Festyn Charytatywny na rzecz dziewięcioletniego Jasia z Libuszy, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Był to już piąty festyn...
Bezpieczniej w Staszkówce
Last Updated on Wrz 10 2014

Bezpieczniej w Staszkówce

Zamiast krytykować – podjęliście działanie. Stworzyliście zwarty, jednolity zespół i dlatego udało się to zrobić – tak mówił do uczniów Zespołu Szkół w Staszkówce, ich nauczycieli i...

Na sygnale


+15
H: +24°
L: +10°
Gorlice
Wtorek, 30 Kwiecień
Prognoza 7-dniową
Śr Czw Pt So Nie Pn
           
+15° +24° +24° +20° +19° +20°
+ +14° +10° +10° + +

Napisz list dla Ziemi

 • czwartek, Kwi 04 2013
 • Napisał 
 • Media
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Około 2500 uczniów z terenu powiatu gorlickiego będzie pisało Listy dla Ziemi. W akcję pod tym właśnie hasłem organizowaną przez  Fundację Ekologiczną  "ARKA"

 

włączyło się Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Na zaproszenie wydziału ochrony środowiska w akcji weżmie udział 20 szkół i zespołów szkolno-przedszkolnych. Idea "Listów dla Ziemi" polega na napisaniu w dowolny sposób (również graficzny, rysunkowy etc) listu, który pomoże zrozumieć dorosłym i rówieśnikom problemy ekologiczne nurtujące świat w XXI wieku, sposoby na ich rozwiązanie itd. Przewodnim tematem tegorocznej akcji jest gospodarka odpadami i recykling.     W ramach współpracy z Fundacją Ekologiczną  "ARKA" podjęliśmy decyzję o wzięciu udziału w Akcji Ekologicznej pn. "Listy dla Ziemi" ? mówi Marcin Janik z wydzialu ochrony środowiska Starostwa Powiatowego w Gorlicach. W ubiegłym roku w ramach akcji pn. "Kochasz Dzieci ? Nie Pal Śmieci" już drugi raz zamawialiśmy w Fundacji "ARKA"  ulotki i plakaty autorskie. Akcja ta była wymierzona przeciwko spalaniu odpadów w kotłowniach domowych. Obecnie Fundacja sama zaprosiła powiat gorlicki do wzięcia udziału w przedsięwzięciu obejmuącym docelowo milion osób. Ma ono na celu uświadomienie ogółowi społeczeństwa jak ważnym problemem jest uporządkowana gospodarka odpadami, a także inne działania proekologiczne zmierzające do ochrony powierzchni ziemi, atmosfery, krajobrazu, przyrody  i klimatu.
Akcja "Listy dla Ziemi" będzie prowadzona w 20 szkołach i zespołach szkolno ? przedszkolnych Powiatu Gorlickiego, w tym : w Gminie Biecz, Gminie Ropa oraz Gminie Gorlice (Szkoła Podstawowa w Dominikowicach), a także w samych Gorlicach w 2 szkołach podstawowych : nr 4 i nr 5 ? informuje M. Janik. W sumie około 2500 dzieci i młodzieży będzie zaangażowanych w to przedsięwzięcie.   Najlepsze listy postaramy się na szczeblu powiatowym nagrodzić cennymi książkami. Po jednym, najlepszym liście z każdej szkoły biorącej udział w akcji, zostanie wysłanych na konkurs do Fundacji Arka. Tam zostanie wybranych 100 najciekawszych listów, zaś dla 10 autorów listów najlepiej ocenionych  na portalu społecznościowym Facebook przewidziano cenne nagrody.


Więcej o akcji na stronie : www.listydlaziemi.pl

Źródło: SP Gorlice

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Czytany 3470 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: POWIAT
PP

Media

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Skomentuj

Dodanie komentarza przez użytkownika jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami i akceptacją Regulaminu Serwisu Internetowego ABCGORLICE.Zapowiedzi, zaproszenia, wydarzenia

poniedziałek, Sie 25 2014 0 komentarz
Janosik pożycza

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w Nowym Sączu zaprasza przedsiębiorców do zapoznania się z ofertą funduszu

Co dzisiaj na obiad?

 • SPORT
 • Komentarz
 • Tag

09/01 Talerhof 1914 - 1917

W poniedziałek 1 września w Muzeum PTTK odbędzie się wernisaż wystawy "TALERHOF 1914-1917".

Czytaj

09/01-30 Wrześniowa ściągawka

Prezentujemy spis wydarzeń wrześniowych – kulturalnych, sportowych, społecznych – przygotowany przez Pawilon Historii Miasta.

Czytaj

09/02 Cerkwie na obrazach

Zapraszamy do Domu Polsko – Słowackiego na wernisaż wystawy malarstwa Pavlo Lopaty „Cerkwie łemkowskie”.

Czytaj

09/08-09 Fitnes w GCK

Gorlickie Centrum Kultury Zaprasza na Fitnes, pierwsze spotkanie 8 września  ( poniedziałek) 2014 godz. 18:30 w Świetlicy GCK w  Skole ul. Dukielska 83.

Czytaj

09/14 V Piłkarski Memoriał Dzieci im.

Zarząd GKS Glinik Gorlice, Szkółka Piłkarska „Glinik” w Gorlicach serdecznie zaprasza na Piłkarski Memoriał Dzieci im. Maksymiliana Kumorkiewicza, którzy odbędzie się w dn.14.09.2014 (niedziela) od godz.9 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach im. Maksymiliana Kumorkiewicza.

Czytaj

09/15 Zapraszamy na Kursy Tańca

Jeżeli nie miałeś czasu przez cały rok –  zrób coś dla własnej przyjemności. Taniec jest zdrowy dla wszystkich – poprawia stan ciała, umysłu i ducha, przynosi satysfakcję, pozytywną energię i witalność, odmładza psychicznie i fizycznie, uwalnia od stresu, daje radość i siłę.

Czytaj

09/16 BOHEMIAN BETYARS – WĘGRZY ZAGRAJĄ

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert węgierskiego zespołu BOHEMIAN BETYARS, który odbędzie się w dniu 16 września 2014 roku o godz. 18.00 w sali teatralnej GCK.
    
Bohemian Betyars to folkowo-rockowa grupa z Węgier, która w swej muzycznej podróży po Europie zawita także do Gorlickiego Centrum Kultury. Zespół prezentuje własną, energetyczną wersję węgierskiej muzyki etnicznej, zagranej w mistrzowskim stylu.  Całości dopełnia wspaniale oddany duch artystycznej bohemy. Pomimo tego, że jest to rozpoznawalna na rynku muzycznym marka ciągle zachowują świeżość i radość z muzykowania i spotkań z publicznością.
Zespół niejednokrotnie porównywany jest do słynnego Gogol Bordello – wypracował jednak swój własny, niepowtarzalny klimat i styl. Bohemiansi potrafią rozgrzać do czerwoności miłośników zarówno rockowego, punkowego jak i folkowego grania. Jeżeli jesteś amatorem dobrej, bezpretensjonalnej muzyki nie może Cię tam zabraknąć.

Cena biletów: 10 zł. Dzieci i młodzież do 16 roku życia – bezpłatnie.
Wśród gości, którzy zakupili bilety podczas koncertu zostanie rozlosowana nagroda w postaci tabletu.
Na facebookowej stronie GCK odbywa się konkurs, w którym można wygrać najnowszą płytę Boghemians Betyars zatytułowaną „Stone Soup”. Zapraszamy do odwiedzania profilu i odpowiedzi na pytania konkursowe.

Czytaj

09/17 Ważna rocznica

Zarząd i Rada Powiatu Gorlickiego serdecznie zapraszają do udziału w Powiatowych Uroczystościach upamiętniających 75. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

Czytaj

09/18 Per aspera ad astra

W ramach nowego cyklu „Spotkania” Dom Polsko-Słowacki zaprasza na „Per aspera ad astra” – spotkanie z Pawłem Barszczem.

Czytaj

09/20-21 20-ste Dni Huculske

Podczas tegorocznych Dni Huculskich w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie wystąpi zespół BRATHANKI

Czytaj

09/21 Bądźcie z nami na Pikniku

Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego zapraszają na POWIATOWY PIKNIK INTEGRACYJNY "RAZEM MOŻEMY ZROBIĆ TAK WIELE!", który odbędzie się 21 września 2014 r. na boisku szkolnym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kromera w Gorlicach.

Czytaj

09/27-28 Święto Rydza 2014

Stary Dom Zdrojowy, Park Zdrojowy w Wysowej-Zdroju Grzybobranie – Warsztaty – Pokazy – Prezentacje – Wystawy - Koncerty

Czytaj

Ogłoszenie

wtorek, Wrz 16 2014 0 komentarz
09/21 Bądźcie z nami na Pikniku

Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego zapraszają na POWIATOWY PIKNIK INTEGRACYJNY "RAZEM MOŻEMY ZROBIĆ TAK WIELE!", który odbędzie

Kto jest online

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

PODŁĄCZ  SIĘ

    ZAMÓW SUBSKRYBCJĘ

AKTUALNOŚCI

Filmy wybrane losowo

 • Dni Gorlic 2013 - Dzień Pierwszy
  Na ten dzień czekało wielu mieszkańców naszego miasta. Niejednokrotnie zapewne z niepokojem spoglądało w niebo oraz sprawdzało prognozy pogody. Aura okazała się…
  Czytany 3653 razy
 • Targi staroci w Łosiu
  Już po raz kolejny w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu spotykali się pasjonaci przedmiotów z "duszą".
  Czytany 11351 razy

ABC Reportaż Foto i Videos

Facebook