Z ostatniej chwili
Przerwa w dostawie wody na ul. Blich - piątek, 27, luty 2015 13:13
Szwajcar przed finiszem - piątek, 27, luty 2015 12:01
Zrób Marzannę na konkurs - piątek, 27, luty 2015 11:53
Rekrutacja do przedszkoli - piątek, 27, luty 2015 11:49
28/02 OTWARCIE LAMUSIC PUB - środa, 25, luty 2015 21:24
Szwajcar przed finiszem
Last Updated on Lut 27 2015

Szwajcar przed finiszem

Ponad 5,8 mln zł wsparcia finansowego dla 55 przedsiębiorców, ponad tysiąc osób, które skorzystały ze szkoleń, seminariów i konferencji, nowa sala audiowizualna i nowoczesne wyposażenie dla Centrum Kształcenia...
Zrób Marzannę na konkurs
Last Updated on Lut 27 2015

Zrób Marzannę na konkurs

Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych województwa małopolskiego du udziału w piątej edycji konkursu „Małopolska Marzanna”.
Rekrutacja do przedszkoli
Last Updated on Lut 27 2015

Rekrutacja do przedszkoli

Rekrutacja do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2015/2016
Koncert dzieci i młodzieży z Ukrainy - relacja
Last Updated on Lut 25 2015

Koncert dzieci i młodzieży z Ukrainy - relacja

W dniu 24 lutego br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się koncert dzieci i młodzieży z elitarnej Szkoły Muzycznej numer I w Winnicy na Ukrainie.
Konsul Generalna Węgier z wizytą u burmistrza
Last Updated on Lut 25 2015

Konsul Generalna Węgier z wizytą u burmistrza

W środę 25 lutego br. Konsul Generalna Węgier dr hab. Adrienne Körmendy spotkała się w ratuszu z Burmistrzem Gorlic Rafałem Kuklą oraz Zastępcą Burmistrza Januszem Fuglem. Wizyta miała związek z ponownym otwarciem Konsulatu...
Czy uda się spłacić zobowiązania gminie Biecz?
Last Updated on Lut 20 2015

Czy uda się spłacić zobowiązania gminie Biecz?

Nie od dziś wiadomo, iż zadłużenie samorządów terytorialnych to problem bardzo skompilowany. Z jednej strony mamy rosnące zapotrzebowanie na lokalne inwestycje, których finansowanie ze źródeł własnych jest...
OBWIESZCZENIE Burmistrza Miasta Gorlice
Last Updated on Lut 19 2015

OBWIESZCZENIE Burmistrza Miasta Gorlice

OBWIESZCZENIE Burmistrza Miasta Gorlice z dnia 10 lutego 2015 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów...
Pani Dulska w GCK - relacja
Last Updated on Lut 18 2015

Pani Dulska w GCK - relacja

W niedzielne popołudnie 15 lutego br. gorliczanie po raz drugi mieli okazję obejrzeć na deskach sceny Gorlickiego Centrum Kultury spektakl Gabrieli Zapolskiej pt. „Pani Dulska przed Sądem” w reżyserii Teresy Klimek, w wykonaniu...
Ostre brzmienie - Walentynki w Alcatraz
Last Updated on Lut 16 2015

Ostre brzmienie - Walentynki w Alcatraz

W ostatnim czasie, w niewielkim pubie Alcatraz wiele się dzieje, a miesiąc luty obfituje niemal w każdy weekend w gorące spotkania z artystami muzyki alternatywnej. 
Walentynkowo, nastrojowo w Gorlickim Centrum Kultury
Last Updated on Lut 15 2015

Walentynkowo, nastrojowo w Gorlickim Centrum Kultury

Dnia 13 lutego, w przeddzień Walentynek, gorliczanie mogli uczestniczyć w klimatycznym koncercie, jaki odbył sie z okazji dnia zakochanych. 

Na sygnale


+15
H: +24°
L: +10°
Gorlice
Wtorek, 30 Kwiecień
Prognoza 7-dniową
Śr Czw Pt So Nie Pn
           
+15° +24° +24° +20° +19° +20°
+ +14° +10° +10° + +

Napisz list dla Ziemi

  • czwartek, Kwi 04 2013
  • Napisał 
  • Media
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Około 2500 uczniów z terenu powiatu gorlickiego będzie pisało Listy dla Ziemi. W akcję pod tym właśnie hasłem organizowaną przez  Fundację Ekologiczną  "ARKA"

 

włączyło się Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Na zaproszenie wydziału ochrony środowiska w akcji weżmie udział 20 szkół i zespołów szkolno-przedszkolnych. Idea "Listów dla Ziemi" polega na napisaniu w dowolny sposób (również graficzny, rysunkowy etc) listu, który pomoże zrozumieć dorosłym i rówieśnikom problemy ekologiczne nurtujące świat w XXI wieku, sposoby na ich rozwiązanie itd. Przewodnim tematem tegorocznej akcji jest gospodarka odpadami i recykling.     W ramach współpracy z Fundacją Ekologiczną  "ARKA" podjęliśmy decyzję o wzięciu udziału w Akcji Ekologicznej pn. "Listy dla Ziemi" ? mówi Marcin Janik z wydzialu ochrony środowiska Starostwa Powiatowego w Gorlicach. W ubiegłym roku w ramach akcji pn. "Kochasz Dzieci ? Nie Pal Śmieci" już drugi raz zamawialiśmy w Fundacji "ARKA"  ulotki i plakaty autorskie. Akcja ta była wymierzona przeciwko spalaniu odpadów w kotłowniach domowych. Obecnie Fundacja sama zaprosiła powiat gorlicki do wzięcia udziału w przedsięwzięciu obejmuącym docelowo milion osób. Ma ono na celu uświadomienie ogółowi społeczeństwa jak ważnym problemem jest uporządkowana gospodarka odpadami, a także inne działania proekologiczne zmierzające do ochrony powierzchni ziemi, atmosfery, krajobrazu, przyrody  i klimatu.
Akcja "Listy dla Ziemi" będzie prowadzona w 20 szkołach i zespołach szkolno ? przedszkolnych Powiatu Gorlickiego, w tym : w Gminie Biecz, Gminie Ropa oraz Gminie Gorlice (Szkoła Podstawowa w Dominikowicach), a także w samych Gorlicach w 2 szkołach podstawowych : nr 4 i nr 5 ? informuje M. Janik. W sumie około 2500 dzieci i młodzieży będzie zaangażowanych w to przedsięwzięcie.   Najlepsze listy postaramy się na szczeblu powiatowym nagrodzić cennymi książkami. Po jednym, najlepszym liście z każdej szkoły biorącej udział w akcji, zostanie wysłanych na konkurs do Fundacji Arka. Tam zostanie wybranych 100 najciekawszych listów, zaś dla 10 autorów listów najlepiej ocenionych  na portalu społecznościowym Facebook przewidziano cenne nagrody.


Więcej o akcji na stronie : www.listydlaziemi.pl

Źródło: SP Gorlice

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Czytany 7073 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: POWIAT

Media

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Skomentuj

Dodanie komentarza przez użytkownika jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami i akceptacją Regulaminu Serwisu Internetowego ABCGORLICE.piątek, Sty 09 2015 0 komentarz
Konkurs fotograficzny, The

Europejski konkurs Tetenal B/W Analogue Photography Competition 2014/2015 - warunki uczestnictwa

czwartek, Lis 06 2014 0 komentarz
Felieton Moniki (43 lata) o

Zaczęło się ostro - utrata wzroku w 1999 roku i miesięczny pobyt w szpitalu na oddziale okulistycznym. Wywiad przeprowadzany przez lekarza i

niedziela, Lut 22 2015 0 komentarz
"ABC POLECA"

Dzisiaj Oscary i rekordowy rok dla polskiego kina. Redakcja naszego portalu bardzo kibicuje nominowanym filmom - "Idzie",

piątek, Lut 20 2015 0 komentarz
Inwestycje w auta opłacalne.

Zabytkowy samochód to dobry sposób na emeryturę przekonuje firma inwestycyjna Stilnovisti. Prawidłowo wybrany model

Zapowiedzi, zaproszenia, wydarzenia

Co dzisiaj na obiad?

  • SPORT
  • Komentarz
  • Tag

01/03 Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2015 roku odbędą się gorlickie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. Mają one na celu uczcić Żołnierzy Wyklętych oraz przybliżyć postać ich kapelana ks. Władysława Gurgacza, który był związany z Ziemią Gorlicką, gdyż w latach 1945-47 pełnił posługę kapelana w szpitalu w Gorlicach.

Czytaj

08/03 Jarmark w Łosiu - zaproszenie dla

Zapraszamy rzemieślników i twórców ludowych do zgłaszania swojego udziału w Łemkowsko-Pogórzańskim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się dnia 22 marca (niedziela) 2015 roku w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu.

Czytaj

08/03 Kino Orange w GCK - przegląd

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 8 marca br. do skorzystania po raz kolejny z oferty filmowej przygotowanej przez kino objazdowe Orange. Bogaty repertuar pozwoli każdemu kinomanowi przeżyć wiele wrażeń i dać się ponieść filmowym emocjom.

Czytaj

1/03 GOŚĆ OCZEKIWANY - spektakl

Gorlickie Centrum Kultury oraz Gorlicka Grupa Teatralna GCK „Promień” zapraszają na premierę sztuki pt. „Gość oczekiwany” na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej, która odbędzie się 1 marca br. o godz. 17.00 w sali teatralnej GCK.

Czytaj

12/02 „Czterdzieści” spektakl Polskiego

CZTERDZIEŚCI to tytuł jubileuszowego spektaklu Polskiego Teatru Tańca. Spektakl powstał jako część projektu: "Znaki czasu - pokonać granice". Serdecznie zapraszamy 12 lutego 2015 o godz. 18:00!

Czytaj

13/02 „SOMEDAY, SOMEWHERE” – RIFFERTONE

Walentynkowy wieczór w GCK

Czytaj

16-27/02 FERIE W KASZTELU

To propozycja spędzenia wolnego czasu w wyjatkowym miejscu, które umożliwi Państwu bezpośrednie obcowanie z historia i sztuką.

W okresie biezących ferii zimowych przygotowaliśmy interesujaca ofertę.

Czytaj

16-27/02 Ferie w skansenie - kreatywne

To propozycja spędzenia wolnego od nauki czasu w muzeum - miejscu, które umożliwia bezpośrednie obcowanie ze sztuką ludową.

Czytaj

16-28/02 AKCJA ZIMA 2015. Zajęcia dla

Gorlickie Centrum Kultury wraz z instruktorami świetlic prowadzonymi przez naszą instytucję zaprasza dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych 16-28 lutego br. do udziału w zajęciach i imprezach zorganizowanych w ramach "Akcji Zima 2015".

Czytaj

18,20,25,27/02 ZIMĄ MALOWANE Zimowe

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza naZimowe Warsztaty Plastyczne pod hasłem„Zimą Malowane”, które odbędą się 18, 20, 25, 27 lutego w godzinach 11.00 – 12.00 w Gorlickim Centrum Kultury.

Czytaj
piątek, Lut 27 2015 0 komentarz
Przerwa w dostawie wody na ul. Blich

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Gorlicach informuje, że w dniu 03.03.2015 r. (tj. wtorek) w godzinach od 8:00 do

Ogłoszenie

Kto jest online

Odwiedza nas 1170 gości oraz 0 użytkowników.

PODŁĄCZ  SIĘ

    ZAMÓW SUBSKRYBCJĘ

AKTUALNOŚCI

Filmy wybrane losowo

ABC Reportaż Foto i Videos

Facebook