Lubisz pisać?  Zostań dziennikarzem obywatelskim na ABCGORLICE.PL

Dołącz do naszej internetowej Redakcji portalu abcgorlice.pl zostań dziennikarzem
lub przyślij nam swój artykuł, a my go opublikujemy

Czytaj więcej

Z ostatniej chwili
BLASKI I CIENIE NASZEGO KANDYDATA W TV KRAKÓW - sobota, 22, listopad 2014 10:09
Gorliccy policjanci znowu rozdawali odblaski - piątek, 21, listopad 2014 20:08
11/23 GKPS zaprasza - piątek, 21, listopad 2014 12:00
Paczka szuka darczyńców - piątek, 21, listopad 2014 11:19
5 mln zł powodziówek
Last Updated on Lis 20 2014

5 mln zł powodziówek

Zakończył się przetarg na remont niespełna półkilometrowego odcinka drogi powiatowej Szymbark - Bystra – Szalowa. Wybrana została oferta firmy GODROM z Gorlic o wartości 217 054,53 zł.
Budżet w projekcie
Last Updated on Lis 20 2014

Budżet w projekcie

Przygotowywany jest projekt budżetu Miasta Gorlice na 2015 rok. Spora część wydatków przeznaczona zostanie na zadania inwestycyjne.
Nowy projekt nowe dofinansowanie
Last Updated on Lis 20 2014

Nowy projekt nowe dofinansowanie

Zarząd Powiatu Gorlickiego otrzymał blisko 400 tys. zł dofinansowania do projektu pn. „Podniesienie standardów kształcenia zawodowego w powiecie gorlickim poprzez doposażenie sprzętowe Centrum Kształcenia Praktycznego i...
Zbiórka odpadów niebezpiecznych
Last Updated on Lis 20 2014

Zbiórka odpadów niebezpiecznych

W dniach 24 – 28 listopada przeprowadzona zostanie na terenie Miasta Gorlice zbiórka odpadów niebezpiecznych.
Rada Powiatu Gorlickiego wybrana
Last Updated on Lis 19 2014

Rada Powiatu Gorlickiego wybrana

Powiatowa Komisja Wyborcza w Gorlicach pod przewodnictwem Sędzi Sądu Rejonowego Krystyny Wszołek ogłosiła protokół z wyborów do Rady Powiatu Gorlickiego.
Zdrowa szkoła
Last Updated on Lis 18 2014

Zdrowa szkoła

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach mgr Renata Stępień odebrała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie z rąk Kuratora Aleksandra Palczewskiego.
Wybory do Rady Miasta Gorlice
Last Updated on Lis 17 2014

Wybory do Rady Miasta Gorlice

Podajemy wyniki w wyborach do Rady Miasta Gorlice.
Wybory Burmistrza Gorlic
Last Updated on Lis 17 2014

Wybory Burmistrza Gorlic

Podajemy wyniki w wyborach na Burmistrza Gorlic.
WYAUTOWANI WYBORCY
Last Updated on Lis 17 2014

WYAUTOWANI WYBORCY

Konsytuacja RP w art.  62. Jasno i wyraźnie mówi, komu przysługuje czynne prawo wyborcze. Zgodnie z ustawowym zapisem każdy obywatel naszego kraju, który ukończył 18 lat, nie został pozbawiony praw publicznych, czy...
I Liga Siatkówka Kobiet - W pojedynku beniaminków Ekstrim rozbił Jastrzębie Borynia
Last Updated on Lis 16 2014

I Liga Siatkówka Kobiet - W pojedynku beniaminków Ekstrim...

Nadspodziewanie łatwo KRS Ekstrim Gorlice poradził sobie z zespołem Jastrzębia Borynia PLKS-u Pszczyna. Podopieczne Grzegorza Silczuka wygrały ze śląskim beniaminkiem w trzech setach, tracąc przy tym tylko 47 małych oczek.

Na sygnale


+15
H: +24°
L: +10°
Gorlice
Wtorek, 30 Kwiecień
Prognoza 7-dniową
Śr Czw Pt So Nie Pn
           
+15° +24° +24° +20° +19° +20°
+ +14° +10° +10° + +

Napisz list dla Ziemi

  • czwartek, Kwi 04 2013
  • Napisał 
  • Media
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Około 2500 uczniów z terenu powiatu gorlickiego będzie pisało Listy dla Ziemi. W akcję pod tym właśnie hasłem organizowaną przez  Fundację Ekologiczną  "ARKA"

 

włączyło się Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Na zaproszenie wydziału ochrony środowiska w akcji weżmie udział 20 szkół i zespołów szkolno-przedszkolnych. Idea "Listów dla Ziemi" polega na napisaniu w dowolny sposób (również graficzny, rysunkowy etc) listu, który pomoże zrozumieć dorosłym i rówieśnikom problemy ekologiczne nurtujące świat w XXI wieku, sposoby na ich rozwiązanie itd. Przewodnim tematem tegorocznej akcji jest gospodarka odpadami i recykling.     W ramach współpracy z Fundacją Ekologiczną  "ARKA" podjęliśmy decyzję o wzięciu udziału w Akcji Ekologicznej pn. "Listy dla Ziemi" ? mówi Marcin Janik z wydzialu ochrony środowiska Starostwa Powiatowego w Gorlicach. W ubiegłym roku w ramach akcji pn. "Kochasz Dzieci ? Nie Pal Śmieci" już drugi raz zamawialiśmy w Fundacji "ARKA"  ulotki i plakaty autorskie. Akcja ta była wymierzona przeciwko spalaniu odpadów w kotłowniach domowych. Obecnie Fundacja sama zaprosiła powiat gorlicki do wzięcia udziału w przedsięwzięciu obejmuącym docelowo milion osób. Ma ono na celu uświadomienie ogółowi społeczeństwa jak ważnym problemem jest uporządkowana gospodarka odpadami, a także inne działania proekologiczne zmierzające do ochrony powierzchni ziemi, atmosfery, krajobrazu, przyrody  i klimatu.
Akcja "Listy dla Ziemi" będzie prowadzona w 20 szkołach i zespołach szkolno ? przedszkolnych Powiatu Gorlickiego, w tym : w Gminie Biecz, Gminie Ropa oraz Gminie Gorlice (Szkoła Podstawowa w Dominikowicach), a także w samych Gorlicach w 2 szkołach podstawowych : nr 4 i nr 5 ? informuje M. Janik. W sumie około 2500 dzieci i młodzieży będzie zaangażowanych w to przedsięwzięcie.   Najlepsze listy postaramy się na szczeblu powiatowym nagrodzić cennymi książkami. Po jednym, najlepszym liście z każdej szkoły biorącej udział w akcji, zostanie wysłanych na konkurs do Fundacji Arka. Tam zostanie wybranych 100 najciekawszych listów, zaś dla 10 autorów listów najlepiej ocenionych  na portalu społecznościowym Facebook przewidziano cenne nagrody.


Więcej o akcji na stronie : www.listydlaziemi.pl

Źródło: SP Gorlice

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Czytany 5927 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: POWIAT

Media

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Skomentuj

Dodanie komentarza przez użytkownika jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami i akceptacją Regulaminu Serwisu Internetowego ABCGORLICE.Zapowiedzi, zaproszenia, wydarzenia

czwartek, Lis 20 2014 0 komentarz
IV Mój Beskid

Zakończył się IV Polsko - Słowacki Konkurs Fotograficzny „Mój Beskid Niski”. 2 grudnia odbędzie się wernisaż nagrodzonych prac.

czwartek, Lis 06 2014 0 komentarz
Felieton Moniki (43 lata) o

Zaczęło się ostro - utrata wzroku w 1999 roku i miesięczny pobyt w szpitalu na oddziale okulistycznym. Wywiad przeprowadzany przez lekarza i

sobota, Lis 22 2014 0 komentarz
Rozstrzygnięcie 33 Jesiennego

Organizowany w dniach 17-21 listopada br. konkurs recytatorski dobiegł końca. Na zaproszenie organizatorów: Gorlickiego Centrum Kultury

sobota, Lis 22 2014 0 komentarz
BLASKI I CIENIE NASZEGO KANDYDATA

Jako była już kandydatka na burmistrza z dużą ciekawością oczekiwałam debaty moich konkurentów w wyborczych zmaganiach, którą

Co dzisiaj na obiad?

  • SPORT
  • Komentarz
  • Tag

10/28-11/26 Wystawa Henryka Plato

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury - Janusz Zięba, Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča - Krzysztof Szadkowski serdecznie zapraszają na wystawę

Czytaj

11/17-21 Jesienny Gorlicki Konkurs

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza da udziału w 33 Jesiennym Gorlickim Konkursie Recytatorskim Poezji Jednego Wiersza.

Czytaj

11/23 GKPS zaprasza

Gorlicki Klub Piłki Siatkowej zaprasza na mecz drużyn seniorów i  juniorów, które odbędą się w hali sportowej OSiR w Gorlicach w niedzielę 23 listopada.

Czytaj

11/29 Andrzejkowe Magic Party ZAPRASZA

Muzyka z Lat 80 & 90 oraz najlepsze polskie przeboje przedstawią Gorliccy Dj-e z tamtych lat. Specjalne Andrzejkowe konkursy i zabawy z nagrodami.


Czytaj

11/29 Impreza Andrzejkowa z DJ BARTEQ

Piwnica Na Starówce, Gorlice, Rynek 12, Data: 29.11.2014 (sobota), start godz. 20.00 wejście: 10 zł, rezerwacje:  tel.: 018 352 29 52

Czytaj

11/30 „Czy jest na sali lekarz?”-

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. Czy jest na sali lekarz?”, który odbędzie się 30 listopada 2014 roku o godz. 18.00 w sali teatralnej.

Czytaj

11/4-12/5 Druga edycja UNITED LIONS

Agencja Koncertowo-Wydawnicza Not For Slaves wraz z Podziemnym Życiem Gorlic i Klubem Bilardowym Ósemka, zapraszają na drugą edycje imprezy UNITED LIONS, która odbędzie się w sobotę 6 grudnia 2014r. w gorlickiej Galerii Parkowa.

Czytaj

Konkurs szopek bożonarodzeniowych

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba, Dyrektor Muzeum „Dwory Karwajanów i Gładyszów” w Gorlicach – Zdzisław Tohl zapraszają do udziału w X jubileuszowej edycji Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

Czytaj

Nowa odsłona salonu Komputronik w

Komputronik, największa w Polsce sieć sprzedaży nowoczesnych technologii i rozwiązań cyfrowych, już 12 listopada zaprezentuje nową odsłonę salonu w Gorlicach. Na Klientów będzie czekać specjalna oferta produktowa i poszerzony asortyment.

Czytaj
sobota, Lis 15 2014 0 komentarz
JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ

Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W

Ogłoszenie

Zespół Armado
( / Kultura Rozrywka)

Zespół Armado
11-21-2014
piątek, Lis 21 2014 0 komentarz
11/23 GKPS zaprasza

Gorlicki Klub Piłki Siatkowej zaprasza na mecz drużyn seniorów i  juniorów, które odbędą się w hali sportowej OSiR

Kto jest online

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

PODŁĄCZ  SIĘ

    ZAMÓW SUBSKRYBCJĘ

AKTUALNOŚCI

Filmy wybrane losowo

ABC Reportaż Foto i Videos

Facebook