Fachowe porady ortopedyczne dla sportowców

 

Osoby uprawiające sport, nawet typowo hobbystycznie i rekreacyjnie lub rodzinnie, tak samo jak te dopiero rozpoczynające swoją przygodę z aktywnością fizyczną, powinny koniecznie przygotować się do tego w jak najlepszy sposób. Niestety nie chodzi tylko i wyłącznie o rozgrzewkę, dietę i ściągnięcie sobie jakiegoś planu treningowego. Równie ważne, o ile nie ważniejsze, jest właściwe wykonywanie określonych czynności i ćwiczeń, a w szczególności – stawianie nóg i prawidłowy ruch.

Czy ortopeda to właściwy człowiek?

Ludzki organizm jest bowiem bardzo skomplikowany w zakresie układu kostno-szkieletowego i najmniejsze nieprawidłowości mogą dość szybko odbić się na kondycji stawów, powięzi mięśniowych i samych mięśni. Na pewno ortopeda z somedical.pl jest osobą, która może nie tylko doradzić w przypadku już powstałego urazu, ale ma ogromną wiedzę z zakresu doboru odpowiedniego obuwia. Na rynku nie brakuje bowiem specjalnie opracowanych butów do konkretnych dyscyplin sportu, których konstrukcja i budowa teoretycznie ma za zadanie maksymalnie wspierać ćwiczącego w tym, aby prawidłowo stawiał stopę czy stabilizuje ją w odpowiedniej pozycji. Nie zawsze jednak da się takimi rynkowymi modelami trafić we własną budowę anatomiczną stopy czy wzór przeniesienia siły pomiędzy podłożem a stopą ćwiczącego.

Czym kieruje się ortopeda?

Naturalnie ortopeda nie będzie kierował się przy sugerowaniu czy nawet opracowywaniu konkretnej wkładki ortopedycznej pod indywidualne potrzeby pacjenta własnym doświadczeniem i intuicją. Dla w pełni optymalnego efektu końcowego wskazane jest zastosowanie nowoczesnych metod pomiarowych i komputerowej wizualizacji na specjalnej platformie, która pomaga dokładnie oszacować najbardziej przeciążone fragmenty ludzkiej stopy, by przygotować najlepszą możliwą wkładkę albo podeszwę.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.